Su Deposu Temizliği & Dezenfeksiyonu

Bina İlaçlama
8 Mayıs 2014
Dezenfeksiyon
22 Mart 2020

Su Deposu Temizliği & Dezenfeksiyonu

Su depolarında uzun zaman bekletilen şebeke suyunda bulunan klor etkisini yitirir ve mikroorganizmaların oluşması için elverişli bir ortam sağlar. Su depolarının uzun süre temizlenmemesi ve dezenfeksiyonunun yapılmaması sonucunda hem fiziksel ve kimyasal hem de biyolojik kirlilikler ortaya çıkar.

Kirli su depolarında dökülme, çamurlaşma, paslanma, koku, renk ve bakteri gibi oluşumlar gözlemlenir. Bu unsurlar ise suyun kullanılabilirlik ve içilebilirlik özelliğini yok etmektedir. Depolarda bulunan suyu direkt olarak içmesek bile, sebze ve meyveleri yıkadığımızda ya da banyo yaptığımızda suda bulunan mikroplara vücudumuz maruz kalmaktadır. Kirli depodaki sular vücutta tifüs, kolera, hepatit ve tifo gibi hastalıkların ortaya çıkmasına neden olur. Aynı zamanda kirli su depolarındaki kum ve pas tanecikleri  arıtma cihazı, hidrofor, bulaşık ve çamaşır makinelerinizi tahrip ederek bozulmasına neden olur. Tüm bu olumsuz koşulları yok etmenin tek yolu ise su depolarınızı yılda en az bir kere işini bilen profesyonel bir firmaya temizletmeniz olacaktır. Depo için özel olarak üretilen kimyasallar ve yüksek basınçlı makineler ile yapılacak olan bu temizlik uygulaması kesinlikle profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır.

Proaktif ilaçlama, sularınızın hijyen koşullarına uygun hale gelmesinde etkin bir görev üstlenerek sizi sağlık koşullarına uygun temiz bir su deposuna kavuşturuyor. Su depolarının sağlıkla ilişkisini göz önünde bulunduran Proaktif ilaçlama firması işinin en iyisini yaparak %100 temizliği sağlıyor.